Chwila dla muzyki – bezpłatny koncert chopinowski na Starym Mieście

Już w najbliższą sobotę o godzinie 13:00 na Rynku Starego Miasta 4/6 w Warszawie przed Muzeum Bursztynu odbędzie się bezpłatny koncert muzyki Fryderyka Chopina. Wydarzenie będzie nie tylko prawdziwą gratką dla miłośników muzyki poważnej, ale i pięknym przystankiem podczas spaceru po warszawskiej starówce. Koncert zapoczątkuje cykl recitali realizowanych w ramach projektu Moment for Chopin.

Warszawiacy oraz polscy i zagraniczni turyści będą mieli okazję wysłuchać wspaniałych utworów Fryderyka Chopina, które wykona Katarzyna Kraszewska, specjalizująca się w repertuarze Chopina, koordynatorka projektu Time for Chopin. Muzyka Chopina w wykonaniu tej pianistki to najwyższa jakość artystyczna, która pozostawi niezapomniane wrażenia.

Moment for Chopin w Muzeum Bursztynu

Rozbrzmiewający na warszawskiej starówce premierowy recital Moment for Chopin zachęcać będzie do odkrycia ciekawych wnętrz Muzeum Bursztynu. Koncert stanie się również inspiracją do udziału w regularnych wydarzeniach inicjatywy kulturalnej Time for Chopin. Moment for Chopin to cykl krótszych koncertów, który od 10 do 24 września realizowany będzie w Muzeum Bursztynu. Regularne 20-minutowe recitale grane przez wybitnych pianistów odbywać się będą codziennie o godzinie 13:30, 14:00 i 14:30. Chętni zapłacą za bilet wstępu 20 zł, a będą one dostępne w kasie muzeum tuż przed koncertem.

Time for Chopin w ZPAF

Poza dodatkowymi chwilami z muzyką codziennie w klimatycznych wnętrzach Starej Galerii Związku Polskich Artystów Fotografików przy placu Zamkowym 8 o godzinie 18:00 rozpoczyna się 50-minutowe spotkanie z ponadczasową muzyką Fryderyka Chopina. Atmosfera jest tu kameralna, ale i wyjątkowa, tak jak grono pianistów, którzy wykonują wybitne dzieła. Są to wyśmienici interpretatorzy twórczości Chopina, laureaci międzynarodowych konkursów i artyści koncertujący w Europie i na świecie.

Potwierdzeniem wartości Time for Chopin są również uzyskane patronaty. Projekt został objęty patronatem honorowym Narodowego Centrum Kultury, a także patronatem medialnym TVP Kultura i portalu Polskiej Organizacji Turystycznej www.polska.travel.

Kalendarz wydarzeń znajduje się na stronie www.TimeforChopin.eu.