W czwartek 07 września 2017 zapraszamy na koncert Natalii Moskal.

Foto: Mat. Prasowe

 

Natalia Moskal – wokalistka, autorka tekstów, tłumaczka. Muzyka, którą tworzy to ogólnie pojęty electro pop ze sporą dawką alternatywy. Ceni w sztuce różnorodność i uważa, że kontrast jest dużą zaletą.

Wraz z zespołem wystąpiła m.in. na Festiwalu FIlmowym Dwa Brzegi 2016, Behind The Trees Festival 2016, a w grudniu odbyła trasę koncertową po kilkunastu miastach we Włoszech.

19 maja 2017 roku ukazał się debiutancki album Natalii Moskal – ,,Songs of Myself”, który promuje singiel,, Better Man”, do którego powstał teledysk. Inspiracją przy tworzeniu płyty były elektroniczne brzmienia z lat 80. i 90-tych, co nadało całości elektro-popowego charakteru. Oprócz syntezatorów, w kompozycjach pojawiają się także żywe instrumenty: perkusja, gitara, bas, smyczki oraz instrumenty dęte.

Autorką wszystkich tekstów na płycie jest Natalia Moskal. Za aranżację i produkcje, a także wspólkompozycje odpowiada Łukasz Maron. Wydawcą albumu jest Fame Art.

Tworzeniu albumu stały się elektroniczne brzmienia z lat 80. i 90. Oprócz syntezatorów, w kompozycjach pojawiają się także żywe instrumenty: perkusja, gitara, bas, smyczki oraz instrumenty dęte.

Tworząc płytę skupiłam się na tym, o czym chcę śpiewać. Zarówno jako wokalistka, jak i początkująca tłumaczka koncentruję się na słowie. Ostatnio sporo czasu poświęciłam Ester Singer Kreitman przekładając jej prozę. Obcując m.in. z jej opowiadaniami, nieustannie wybrzmiewały we mnie historie silnych i nietuzinkowych kobiet, które są wierne własnej intuicji i ufają swoim wyborom. Bardzo mi to imponuje, dlatego starałam się dać temu wyraz w moich piosenkach, ubarwiając je czasami wątkami autobiograficznymi – mówi Natalia Moskal. Tytuł albumu ,,Songs of Myself” został zaczerpnięty od słynnego pisarza amerykańskiego – Walta Whitmana, który propagował w swojej książce „A song of myself” ideę „trust thyself”, czyli ufaj sobie.

W ramach promocji albumu Artystka wraz z zespołem zagrała dwukrotnie w Lublinie oraz w Rzeszowie. Na przełomie września i października ukaże się najnowszy teledysk, który będzie również swoistą kampanią społeczną. Więcej szczegółów już niebawem!

07.09.2018 (czwartek), godzina 20: 00

STARY KLASZTOR, ul. Purkyniego 1, 50-155 Wrocław

BILETY: wejście za free\

Linki : 

Wydarzenie na FB : https://www.facebook.com/events/427383280988798

Natalia Moskal na Facebooku : https://www.facebook.com/NataliaMoskalOfficial/

Natalia Moskal na Instagramie : https://www.instagram.com/natalia.moskal/