Coria – wspólna trasa z Illusion i Afromental!

Coria - trasa z Illusion
Pomimo wakacyjnego okresu, zespół Coria nie próżnuje! Po aktywnej pierwszej części roku, muzycy skupieni są aktualnie na planach jesiennej ofensywy. Jednym z jej ważniejszych elementów będzie wspólna trasa z zespołami Illusion, Afromental, Power Of Trinity oraz The Sixpounder! Koncerty odbędą się w następujących miastach:
25.09 – Gdańsk, Centrum Stocznia Gdańska
02.10 – Łódź, Wytwórnia
09.10 – Warszawa, Progresja
17.10 – Łódź, Hala Stulecia
Podczas każdego z koncertów zagra także wybrany zespół lokalny!
A tymczasem niezmiennie trwają prace nad materiałem na drugi album, następcę znakomitego debiutu „Teoria Splątania”. Więcej informacji wkrótce.
Przypomnimy, zespół Coria wydał swoją debiutancką płytę w październiku ubiegłego roku. Album został zauważony w podsumowaniach roku zarówno wśród branżowej prasy, jak i wśród fanów rocka. Ostatnim promującym go singlem jest „Efuzja”. Teledysk do utworu zarejestrowano w ubiegłym roku podczas dwóch dużych imprez – festiwalu Festiwal Kolorów w Katowicach oraz Live Festivalu w Oświęcimiu, gdzie zespół Coria  poprzedzał formację Soundgarden. Teledysk można obejrzeć w TYM miejscu.

Są młodzi, utalentowani i… gotowi na sukces. O kim mowa? O zespole Coria, który powstał z połączenia byłych muzyków polskiej grupy rockowej Symetria (na swoim koncie mieli dwa albumy studyjne oraz m.in. support przed Guns’N Roses) i charyzmatycznego wokalisty znanego z programu X-Factor oraz Must Be The Music – Tomasza Mrozka. Pierwszym wspólnym nagraniem był wydany w 2013 roku singiel „Niepokój”. Pomimo młodego wieku muzyków zespół ma bogatą historię sceniczną ale najważniejszym jak dotąd koncertem jest ten z czerwca 2014 roku. Zespół wygrał wówczas konkurs ‘Life On Stage’, którego nagrodą było zagranie koncertu na jednej scenie m.in. z Soundgarden i Ericem Claptonem!!
Corię wyróżniają przede wszystkim polskie teksty, nietuzinkowa barwa głosu wokalisty i ciekawe aranżacje gitarowe. Jak sami o sobie mówią: „W zespole najważniejsze jest tworzenie muzyki i wspólna pasja do ciężkiej pracy. Można powiedzieć, że Coria to grupa przyjaciół, którzy ponad wszystko kochają tworzyć muzykę i grać koncerty.”
Coria – skład:
Tomasz Mrozek – wokal
Konrad Konopka – gitara basowa
Przemek Gierat – gitara prowadząca
Dominik Stypa – gitara solowa
Damian Bonczek – perkusja
Coria – strony oficjalne:
www.facebook.com/coriapl