Ed Sheeran artystą roku
Wokalista dziękuje fanom

Ed Sheeran triumfował na tegorocznej gali wręczenia nagród MTV Video Music Awards. Wokalista otrzymał statuetkę w najbardziej prestiżowej kategorii – Artysta Roku.

– To moja druga statuetka VMA w karierze. Dziękuję wszystkim fanom, wytwórni (…).  Jeszcze raz dziękuję – mówił Ed odbierając statuetkę.

Ed Sheeran nominowany był do VMA w trzech kategoriach: Best Pop za teledysk „Shape Of You”, Best Cinematography za klip do „Castle On The Hill” oraz w kategorii Artist of The Year. Gala wręczenia nagród odbyła się 27 sierpnia 2017 roku w Inglewood w Kalifornii.

Podczas gali Ed Sheeran wykonał swój przebój „Shape of You”. Na scenie towarzyszył mu Lil Uzi Vert.

Tegoroczna statuetka VMA w kategorii Artist Of The Year jest drugą w karierze Eda. W 2014 roku wokalista otrzymał wyróżnienie za teledysk „Sing”.

Przypomnijmy, że Ed wystąpi 11 sierpnia i 12 sierpnia 2018 roku na PGE Narodowym w Warszawie. Oba koncerty cieszyły się rekordowym zainteresowaniem, a pierwszy wyprzedał się w zaledwie godzinę. Organizatorem obu występów jest agencja Charm Music. Koncerty są częścią trasy promującej najnowsze wydawnictwo artysty – „÷”.

Ed Sheeran obecnie jest jednym  z najbardziej pożądanych koncertowo artystów na świecie. Ogłoszenie trasy koncertowej nastąpiło krótko po jego niezapomnianym występie na festiwalu Glastonbury. W niedzielę pod Pyramid Stage Ed zgromadził największy w historii festiwalu tłum. Podczas zapowiedzianej trasy, 26-letni artysta wróci na Stadion Wembley, gdzie w 2015 roku jako pierwszy wykonawca w historii zagrał tutaj trzy wyprzedane koncerty z rzędu.

Po wydanych w 2011 roku albumie „+” i w 2014 roku albumie „x” Ed umocnił swoją pozycję na międzynarodowej arenie muzycznej płytą „÷”. Krążek ukazał się 3 marca 2017 roku, a pochodzące z niego utwory jeszcze przed premierą wydawnictwa zaczęły bić rekordy popularności. Single „Shape Of You” i „Castle On The Hill” tuż po premierze stały się najczęściej odtwarzanymi utworami w serwisie Spotify, przy czym pierwszy z wymienionych pobił rekord najchętniej słuchanej piosenki w historii serwisu. W dniu premiery płyta „÷” odniosła równie wielki sukces bijąc rekord odtworzeń. W Polsce krążek uzyskał status podwójnie platynowej płyty, natomiast piosenki „Shape Of You” i „Castle On The Hill” zdobyły w naszym kraju wyróżnienia odpowiednio diamentowego singla i podwójnej platyny. Obecnie album promuje utwór „Galaway Girl”. Na całym świecie Ed Sheeram sprzedał ponad 26 milionów egzemplarzy płyt.

Eda Sheerana ostatnio gościliśmy w Polsce w 2015 roku. Wokalista wystąpił wówczas na warszawskim Torwarze. Bilety na to wydarzenie wyprzedały się w niecały tydzień.