FOO FIGHTERS prezentują nowy singiel i szalony klip do utworu “Sky Is The Neighbourhood”!

FOO FIGHTERS UJAWNIAJĄ NOWY KLIP Z PŁYTY ‘CONCRETE AND GOLD’

ZOBACZ KLIP DO “THE SKY IS A NEIGHBORHOOD” TUTAJ

ODKRYWAJ NIEBO W  SWOIM SĄSIEDZTWIE WCHODZĄC NA STRONĘ https://sky.foofighters.com/

Po świetnym przyjęciu single ‘Run’ (natychmiastowa nominacja do nagrody MTV Video Music Award), Foo Fighters wracają z drugą odsłoną nowej, zapowiadanej na 15 września płyty ‘Concrete And Gold’ – utwór i teledysk “The Sky Is A Neighborhood” dostępny jest pod TYM ADRESEM. Jak twierdzi sam Dave Grohl – to ‘największa dźwiękowa rzecz, jaką kiedykolwiek zrobiliśmy”.

“Któregoś dnia leżałem i obserwowałem gwiazdy – kontynuuje Grohl – i pomyśłałem o nich jako miejscach, na których istnieje życie. Skoro są w swoim sąsiedztwie, to muszą ze sobą współgrać. I tak powstał tytuł utwór, jeszcze bez muzyki. Póżniej powtarzając sobie ten tytuł, muzyka sama pojawiła się w mojej głowie.” Pojawiła się tak szybko, że utwór nagrany został w jedno popołudnie przez Grohla, Taylora Hawkinsa, Nate’a Mendela, Chrisa Shifletta, Pata Smeara i Rami’ego Jaffee. Po jej zarejestrowaniu cały zespół wiedział, że właśnie skompletowali wszystkie kawałki na płytę. Nagrali wielki, rockowy album ze znanym z jazzowo-popowych produkcji Gregiem Kurstinem.

Razem z premiera single Foo Fighter udostępnili także aplikacje, umożliwiającą każdemu fanowi FF przekształcenie swojego telefonu w narzędzie do odkrywania nieba w okolicy: wejdź na stronę https://sky.foofighters.com/  z telefonu, aby stworzyć własną kulistą mapę nieboskłonu wykrywającą konstelację na nocnym niebie – wszystko to w rytm utworów Foo Fighters.

“The Sky Is A Neighborhood” to drugi utwór z płyty ‘Concrete And Gold’ po udostępnionym bez żadnej zapowiedzi utworze ‘Run’. Oba utwory rozbrzmią na pewno ze sceny podczas inaugurującego amerykańską trasę FF festiwalu Cal Jam w Glen Helen Regional Park w kalifornijskim San Bernardino. Tego dnia w 12 godzinnym maratonie na scenie zaprezentują się zaproszeni przez Grohla muzycy z takich zespołów jak Queens Of The Stone Age, Cage The Elephant, Liam Gallagher, The Kills, Royal Blood, Japandroids, Wolf Alice, Bob Mould, The Struts, Bully, Circa Waves, Babes in Toyland, Adia Victoria, Fireball Ministry, The Obsessed, Pinky Pinky, Starcrawler, White Reaper… Specjalnymi atrakcjami będą także kemping, karuzele, mobilne studio nagrań i inne atrakcje. Dzień wcześniej uczestników kempingu rozgrzewać będzie zespół Go-Go Big Tony & Trouble Funk. Więcej informacji na Caljamfest.com .

Wszystkie utwory na Concrete and Gold napisał zespół Foo Fighters, który wyprodukował płytę razem z Gregiem Kurstinem.

tracklista:
1. T-Shirt
2. Run
3. Make It Right
4. The Sky Is A Neighborhood
5. La Dee Da
6. Dirty Water
7. Arrows
8. Happy Ever After (Zero Hour)
9. Sunday Rain
10. The Line
11. Concrete and Gold

Źródło: Sonymusic.pl