MateriaFest już po raz szósty

2 września już po raz szósty Szczecinek będzie gospodarzem najważniejszego wydarzenia dla fanów ciężkich brzmień w Polsce północnej. MateriaFest to festiwal, podczas którego publiczności zaprezentują się zespoły zarówno polskie jak i zagraniczne, ale to właśnie rodzime składy będą stanowić o jego sile. 

Niekwestionowaną gwiazdą tegorocznej MateriiFest będzie niewątpliwie Behemoth, polski zespół o zdecydowanie światowej renomie, który do Szczecinka zawita prosto z wspólnej trasy ze Slayerem i Lamb of God po Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie. Koncert grupy w Szczecinku będzie jedną z ostatnich okazji, by usłyszeć na żywo wydany jeszcze w 2014 roku i znakomicie przyjęty przez krytyków album „The Satanist”. Będzie to także jeden z dwóch koncertów Behemoth w Polsce w tym roku. Dodajmy, że wspomniany wcześniej album zadebiutował na 34. pozycji prestiżowego zestawienia Billboard. Nowy album grupy dowodzonej przez Nergala zapowiedziany jest na jesień 2018 roku.

Kolejnym ważnym elementem tego line-upu jest Riverside, progresywna grupa, która dużym uznaniem cieszy się zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Koncert Riverside w Szczecinku wpisuje się w jesienną edycję trasy „Towards The Blue Horizon”, podczas której grupa odwiedzi również Danię, Szwecję, Finlandię oraz Norwegię. Już po trasie zespół Riverside zapowiada wejście do studia celem nagrania nowego materiału, pierwszego od czasu niespodziewanej śmierci gitarzysty grupy, Piotra Grudzińskiego w lutym 2016 roku.

Kolejnym ważnym punktem festiwalu w Szczecinku jest Illusion, jeden z najważniejszych polskich zespołów lat 90., który po bardzo długiej przerwie powrócił na scenę w 2013 roku, a w 2014 roku wydał pierwszy od lat 90. album z premierowym materiałem. Zespołem, którego nie może zabraknąć na festiwalu w Szczecinku jest również Materia, ich obecność jest swoistym obowiązkiem. To właśnie kwartet ze Szczecinka, który w tym roku obchodzi swoje dziesięciolecie istnienia jest pomysłodawcą festiwalu realizowanego wraz z Samorządową Agencją Promocji i Kultury w Szczecinku. Oprócz wspomnianych kapel skład tegorocznej MateriiFest uzupełnią polskie zespoły: Spatial, Koronal, Retrospective oraz holenderski Shinigai.

Bilety na festiwal Materiafest dostępne są w sieci salonów Empiku, na stronach www.kupbilecik.pl, www.ebilet.pl, www.ticketpro.pl orazw kasie kina Wolność oraz Centrum Informacji Turystycznej w Szczecinku.

SAPiK

Samorządowa Agencja Promocji i Kultury (SAPiK) zajmuje się realizacją zadań miasta Szczecinek i Powiatu Szczecineckiego z zakresu promocji, kultury oraz zajęć pozalekcyjnych, a w szczególności:
• kreowaniem wizerunku miasta i powiatu, jako atrakcyjnego regionu turystycznego i gospodarczego;
• pełnieniem roli animatora działań kulturalnych, zapewnianiem dzieciom i młodzieży z terenu całego powiatu szczecineckiego dostępu do zajęć pozalekcyjnych w sekcjach, klubach i ogniskach;
• organizowaniem i koordynowaniem przedsięwzięć związanych z promocją gospodarczą, turystyczną
oraz kulturalną miasta i powiatu w kraju i za granicą, na targach i misjach o charakterze gospodarczym, inwestycyjnym i turystycznym;
• przygotowywaniem oraz wydawaniem materiałów promocyjnych i informacyjnych;
• współpracą z innymi podmiotami w celu realizacji swoich zadań, w tym ze środowiskami oświatowymi, kulturalnymi, turystycznymi i gospodarczymi;
• współtworzeniem ofert inwestycyjnych oraz turystycznych miasta i powiatu; współpracą z mediami
w celu upowszechniania informacji o mieście i powiecie;
• współpracą z jednostkami powiatowymi i miejskimi w celu budowy pozytywnego wizerunku miasta i powiatu.