Voivod zagra w październiku we Wrocławiu!

Kanadyjski Voivod ogłosił daty trasy koncertowej „Post Society Tour Europe 2017”.

W jej ramach zespół zagra 10 października w klubie Stara Piwnica we Wrocławiu.

W roli supportu wystąpi niemiecka grupa Earthship.

Voivod promuje obecnie swoje ostatnie wydawnictwo studyjne: EP-kę „Post Society”. Premiera materiału odbyła się 26 lutego 2016 roku w barwach Century Media Records. Na płycie znalazły się cztery autorskie kompozycje oraz cover „Silver Machine” Hawkwind. Dwa utwory ukazały się wcześniej na winylowym splicie, który Voivod wypuścił z At the Gates i Napalm Death. Jest to pierwsze dokonanie Voivod, na którym ścieżki basowe nagrał Dominique Laroche. Zastąpił on w 2014 roku Jean-Yves Theriaulta.

Voivod powstał w Quebecu w 1982 roku. Swój największy sukces komercyjny muzycy odnieśli w 1989 roku za sprawą longplay’a „Nothingface”.

W roku 2005 zmarł gitarzysta Denis D’Amour, znany również jako Piggy. Po jego śmierci ukazały się jeszcze dwa albumy, zawierające jego ścieżki gitarowe: „Katorz” i „Infini”. W roku 2008 muzycy Voivod zaangażowali nowego gitarzystę w osobie Dana Mongraina.

Niemiecka formacja Earthship, grająca mieszankę doom i sludge metalu, przyjedzie do Polski z albumem „Hollowed”. Premiera płyty odbyła się 24 czerwca 2016 roku pod egidą Napalm Records. Sesja nagraniowa miała miejsce w „Hidden Planet Studio” w Berlinie.

10.10.17 godz.20:00 klub muzyczny Stara Piwnica, ul. Krupnicza 15

wROCKfest.pl prezentuje:

VOIVOD (Kanada)

EARTHSHIP (Niemcy)

bilety: 65 zł – do 15.09, 70 zł – przedsprzedaż, 80 zł – w dniu koncertu

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce

oraz w serwisach: http://wrockfest.pl/bilety-online/, www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.eventim.pl