Nowi artyści w MaxFlo! Yappe & JazBrothers w nowym klipie już na MaxFloRecTV

Od lewej – Mateusz i Marcin Jaz, czyli duet JazBrothers. Fot. Materialy prasowe MaxFloRec

 

„Inspiruje mnie wszystko co niekonwencjonalne, w muzyce nie lubię braku dobrego smaku i powielania schematów.” Tak o sobie mówi Yappe, który wczoraj, 3.08, dołączył do grona rekrutów hip-hopu inicjatywy MaxFloLab. W szeregi MaxFloRec oficjalnie wstąpił zaś duet producencki JazBrothers. Na MaxFloRecTV trafił wideosingiel „Ch**ciw” zwiastujący wspólną płytę artystów

Premiera wideoklipu zbiegła się z ważnym dla artystów wydarzeniem – zostali bowiem przyjęci do grona zawodników MaxFlo.  mają już na koncie współpracę m.in. ze Skorupem, z którym to w kooperacji wydali pod szyldem MaxFloRec płytę „Ludzie chmur”. Artyści podkreślają, że ich styl osadzony jest w klasycznych brzmieniach, choć coraz częściej słychać inspiracje z pogranicza funku i soulu. Współpraca z Yappe’m zatem nie jest przypadkowa. – Mam duszę oldschoolowca, z zapędami do eksperymentowania – wyznaje raper. Na temat zbliżającej się płyty z duetem JazBrothers mówi natomiast tak: „Album nie jest zamknięty w jakiejś jednej konkretnej stylistyce, jest kilka nowszych brzmień, kilka klasycznych. Gościnnie udziela się wyjątkowa i niepowtarzalna Masia oraz nieoceniony w swoich turntablistycznych umiejętnościach DJ HWR.”.  Wydawnictwo, które prawdopodobnie ukaże się  jeszcze w tym roku nosić będzie tytuł „Te owoce nie są kwaśne”.

Na razie artyści prezentują pierwszy teledysk. Sprawdźcie klip do utworu o kontrowersyjnym tytule „Ch**ciw”:

Za wideo odpowiedzialne jest Filminati. To nie pierwsza produkcja Yappego, której realizacją zajęła się ta grupa filmowa. Pod koniec marca na MaxFloRecTV trafił singiel „5 A.M.”, do którego Yappe zaprosił Skorupa i BEJFA. Utwór jest zwieńczeniem projektu „Migawki z trzynastego”.

Już niebawem przekonamy się, jakie owoce przyniesie kooperacja nowych artystów MaxFlo. Album Yappe & JazBrothers jeszcze w tym roku dostępny będzie w MaxFloSklepie.

Poniżej prezentujemy jego pierwszą zapowiedź:

Kolejne single sukcesywnie pojawiać się będą na kanale MaxFloRecTV. Koniecznie subskrybujcie go, by nie przegapić żadnej premiery spod szyldu MaxFlo (aby subskrybować, kliknij tutaj: https://www.youtube.com/user/MAXFLORECtv?sub_confirmation=1).

O nowych zawodnikach w MaxFlo przeczytacie więcej, klikając TUTAJ (Yappe) i TUTAJ (JazBrothers).

Tekst: Anna Grabowska

Informacje zebrał: Robert Boćwiński