Wydałem. Nowy projekt wydawniczy Wojtka Sokoła

Po sukcesach na rynku muzycznym i na polu biznesowym, Wojtek Sokół startuje z wydawnictwem literackim. Kwarantanna nie zwolniła tempa rapera. Fragment jego zwrotki z #hot16challange2 „fart mam, że nie umiem nudzić się na szczęście” doskonale obrazuje podejście Sokoła do życia i biznesu, czego najlepszym przykładem jest założone właśnie wydawnictwo książkowe Wydałem, skierowane do nowoczesnego odbiorcy chłonącego miejską kulturę z różnych źródeł.

Już pierwszego czerwca na stronach wydalem.com oraz prosto.com wystartuje preorder pierwszej książki wydawnictwa.

Często słyszę pytania, kiedy sam napiszę książkę. W tym momencie nie mam takich planów, ale wystarczyło kilka pierwszych stron książki, którą napisał mój serdeczny kumpel, żebym przekonał się, że jest to literatura, którą trzeba wydać. Specyfika książki aż prosiła się o kieszonkowe wydanie i niestandardową komunikację. W Polsce ten rynek jest wciąż bardzo zachowawczy, stąd pomysł na Wydałem – nie tylko aby pokazać, że książki również można wydawać i promować bardziej kreatywnie, ale przede wszystkim odpowiednio selekcjonować. – mówi Wojtek Sokół.

Jednym z pierwszych czytelników książki był Jakub Żulczyk, który tak komentuje wydanie:

Ukazuje się pełno książek zbyt mądrych, grobowo poważnych i nadto nadętych. Pierwsza książka Wydałem i debiutancka powieść jest opowiedziana tak dobrze, plastycznie i wciągająco, że aż dziwi, że ten egzemplarz dopiero teraz ukazuje się w druku.

Choć wydawnictwa niezależne i niszowe kojarzą się zwykle z literaturą przeznaczoną dla wąskiej grupy odbiorców, Wydałem ma ambicję stać się wydawnictwem, którego książki będą czytane a nawet kolekcjonowane, przez wszystkich znających miejskie życie czytelników, a podstawą selekcji ma być jakość i wyjątkowy styl pisania.

Oficjalna premiera książki odbędzie się 15.06.2020, a już pierwszego czerwca na stronach www.wydalem.com oraz www.prosto.com startuje przedsprzedaż.

Stay Tuned.