European Festival Awards – Alter Art oraz Open’er Festival i Orange Warsaw Festival nominowane aż w 6 kategoriach!

Alter Art otrzymał aż 6 nominacji do prestiżowych nagród European Festival Awards, które zostaną wręczone 15 stycznia w holenderskim Groningen. Ogłoszono finalną listę 14 kategorii, a liczba oddanych głosów w 2019 r. przekroczyła 350 tysięcy. Alter Art został wyróżniony w kategorii Promoter of the Year (tę nagrodę otrzymaliśmy za 2016 rok). Mikołaj Ziółkowski znalazł się także w gronie wyróżnionych w kategorii The Award for Excellence and Passion.

Open’er Festival otrzymał aż 3 nominacje. W kategorii Best Major Festival pojawia się obok 9 innych festiwali, m.in. Lowlands, Pukkelpop, Lollapalooza Berlin czy Rock Werchter. Jest też wyróżniony w kategorii Line-up of the Year obok Glastonbury czy Primavera Sound. Wraz z Netflixem został nominowany do nagrody Brand Activation Award, która od trzech lat wyróżnia współpracę z partnerami i sponsorami. Open’er Festival znalazł się w gronie 6 wyróżnionych zgłoszeń za projekt Stranger Things.

Orange Warsaw Festival walczy o nagrodę w kategorii Best Medium-Sized Festival.

To 11. edycja nagród, które odgrywają niezwykle ważną rolę w branży muzycznej – zarówno dla publiczności, jak i artystów.