Anita Lipnicka – Piękna i Rycerz (prod. Bartosz Urbański) – zobacz klimatyczne lyric video!

Piękna i Rycerz (prod. Bartosz Szczęsny) to kolejna odsłona jubileuszowego albumu Anity Lipnickiej „OdNowa”.

Zobacz klimatyczne lyric video!

Oryginalna wersja utworu „Piękna i Rycerz” pochodzi z pierwszej solowej płyty Anity Lipnickiej p.t. „Wszystko się może zdarzyć” wydanej w 1994 roku. Nowa odsłona piosenki wyprodukowana przez Bartka Szczęsnego ( Rebeka Duo) jest drugim singlem promującym album „OdNowa”, który ukazał się niedawno z okazji 25-lecia pracy twórczej Artystki.
 
„To było bardzo odkrywcze spotkanie”-  opowiada o tej współpracy Anita –
„ jakby ktoś otworzył przede mną drzwi do nowego, obcego mi dotąd świata, który mnie wciągnął, zafascynował. Od samego początku Bartek miał jasną wizję kierunku, w którym chciał iść z tą piosenką. Taneczny beat pierwszej wersji aranżu był dla mnie sporym zaskoczeniem, jednak w miarę, gdy dochodziły kolejne warstwy instrumentalne, szlachetne elektroniczne brzmienia, precyzyjnie tkane wokół żywego, pulsującego basu, piosenka nabierała głębi i sensualnego feelingu. Jakby była stworzona po to, by ostatecznie zaistnieć w tym wcieleniu.
 
Piosenkami promującymi dotychczas album OdNowa były „Piosenka księżycowa” wyprodukowana na nowo przez Kubę Karasia (The Dumplings) oraz „Bones Of Love”, za którego nową aranżacje odpowiada Urbanski (Rysy)

POSŁUCHAJ ALBUMU